• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy wiedzieć, że to ciągle Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie pewnie tak będzie, ale trudno powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los choćby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma wielkie problemy? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.