• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy ciągle warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, niż pozostałe rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, iż Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki albo plaże, ale także dały nam genialnych naukowców, przepyszne potrawy albo luksusowe auta. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, idealnym dla romantyków. Bardzo dobre są również miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ten wspaniały okres jakim jest urlop. Po długich miesiącach wytężonej pracy wreszcie nadchodzi ta chwila gdy możemy razem z rodziną wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie możliwości w tym zakresie mamy tak wiele, że niełatwo jest podjąć decyzję. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z propozycjami różnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo ciekawych miejsc w dobrej cenie.
Jeżeli tylko mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w mniej popularnych miesiącach. Oprócz tego, iż ceny wówczas są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze lub dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą temperaturę i ciekawe zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona istotną historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wczay do Grecji można być pewnym, iż nie dosięgnie nas nuda. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi budowlami i opowieściami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu osób może uchodzić za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać wielu ludzi. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to spory wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie przyznać, że Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem na świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Największe atuty Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska to aktualnie siedlisko wielkiej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Europie, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, iż z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli wad. Przecież jeśli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym państwem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Absolutnie żadna osoba, która choćby trochę zna się na zagadnieniach mających związek z geopolityką, dobrze wie, że wybór Polaków był bardzo prosty – Unia, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem ciężko z nimi polemizować.
Ogromnym plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla Polaków europejskich granic. Naturalnie np. mieszkańcy Norwegii również nie mają większych problemów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można również zapominać o miliardach euro z funduszy unijnych. Choćby drogi są częściowo budowane za te pieniądze, które dała dla nas Unia Europejska. Nie możemy zapomnieć, iż jakimś plusem UE jest również to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w np. Irlandii bądź Portugalii. Wydaje się więc, iż to bardzo dobrze, że w roku 2003 nasi rodacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Sprawdź tutaj

2. Przeczytaj to

3. Znajdź więcej

4. Kliknij i zobacz

5. Sprawdź stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.